Poslední možnost
vstoupit do roční cesty
Žij Své Mužství
(ŽSM) 2020–21

4.–7. června 2020

Roční cesta Žij Své Mužství (ŽSM) je život proměňující zkušenost, která v sobě nese silný potenciál pro změnu, nalezení klidu, stability a opor. ŽSM má dvě etapy. Nejprve hledáš odpovědi na otázku: "Kdo jsi?" a v další etapě přijde otázka: "Kam jdeš?" . Zjistit, kdo opravdu jsi, nelze bez pohledu zpět na rodiče, dětství a vztahy. Teprve až projdeš touto fází, můžeš začít hledat to, co tě v životě naplňuje a za čím chceš jít - osobní vizi. K tomu patří objevení a uznání svých kvalit, potřeb a hodnot. Motorem celého směřování je iniciace - přijetí vlastního potenciálu a závazku spolu s nábojem pro realizaci

Mít porozumění je fajn, mít prožitek je ještě lepší, ale změnu do života ti přinese až praxe tj. to co s tím uděláš ty sám.
Vladimír Münz

Žij Své Mužství 2020–21

KDO: 2 lektoři Libor Doležal + Vladimír Münz
KDE: YOGASHRAMA, Dolní Čermná 62, yogashrama.cz
KDY: 4.–7. června 2020, vždy Čt 18:30 až Ne 14:00 hodin 
CENA: 6.000 Kč
SKUPINA: 8–10 mužů
UBYTOVÁNÍ: 3x800 Kč za pobyt a jídlo na den

Trénink je rozdělen do 6 bloků:

 1. Opora a zdroje / RODIČE – „Zde se opři a čerpej!“
  Rod a rodina je opomíjený zdroj. Tvoje základna. Odrazový můstek. Vždy jsi ten, kdo tratí, pokud tento zdroj odmítneš. Je to jako vytáhnout šňůru ze zásuvky. Elektrárna je na dohled, silná a fungující, jenže ty jsi bez šťávy. Rodiče jsou kusem tebe. Pokud je odmítneš, odmítáš tím i sebe…
   
 2. Vitalita a kreativita / DĚTSTVÍ – „Vrať se do dětství pro radost a lehkost bytí.“  (4.–7. června 2020)
  Vrať se a podívej se na své dětství. Výhradně šťastné ani pouze špatné dětství neexistuje. Je to iluze. Mít znovu kreativitu, spontaneitu vitalitu k dispozici, vyžaduje zpětný pohled a návrat do dětství = vzpomínek, zážitků – radostí i strastí.
   
 3. Rovnováha a klid / VZTAHY – „Měj dobré vztahy a budeš mít dobrý život.“ (27.–30. srpna 2020)
  Když nejsi spokojen s kvalitou svých vztahů, hledej příčiny v sobě. To, jak se vztahuješ k sobě, se odráží v tom, jaké máš vztahy s druhými. Pracujeme se systémem „vnitřního trojúhelníku“, který má postavy: vnitřního muže, vnitřní ženu a vnitřní dítě. Přes tyhle postavy můžeš uvidět, jak se vztahuješ venku ve svém životě.
   
 4. Základ a výzva / INICIACE – „Přijmi svůj potenciál a emoce.“ (8.–11. říjen 2020)
  Teprve s přijetím a uznáním svých limitů vstupuješ plně do své síly. A bez hlubšího prožívání vlastních pocitů nelze naplno realizovat potenciál. S pocity se objevuje i zranitelnost, díky které budeš více lidský a celistvý. Současně ti to pomůže najít své místo a orientaci ve společnosti. A teprve s pocity lze dobře začít hledání vize.
   
 5. Směr a smysl / VIZE – „Najdi si vizi a naplň svůj života.“ (2021)
  Vize tě nabudí a nabije. Vize ti zjednoduší život a rozhodování. Vize není plán. Zahrnuje tvé tužby, potřeby a sny, ale zároveň je prospěšná širšímu okolí. Dá tvému životu smysl a přesah. Je motorem tvého života a pro každou činnost. Je vyústěním tvých kvalit a talentů. Vede a dává ti směr. Ale teprve když víš, kdo jsi, můžeš hledat, kam jít…
   
 6. Integrace a realizace / TVŮRCE – „Usedni na trůn a vládni.“  (2021)
  Je jedno, v co věříš, co si myslíš či říkáš, stále platí, že muže dělají činy. Zde zúročíš a oslavíš své úsilí. Převeď naučené do každodenní praxe svého života. Najdi si nejbližší konkrétní kroky k tomu, co chceš a kam má směřovat tvůj život, aby se tvá vize a poslání mohla naplnit.

inspirace – přátelství – humor – síla – opravdovost – kuráž – zranitelnost – touha – láska – směřování – stabilita – svoboda – zodpovědnost – klid 

Co si odneseš...

Mysl

Uděláš si jasno v tom, kde teď v životě stojíš. Dostaneš inspiraci, jak začít o své situaci, přemýšlet jinak.

Emoce

Obnovíš přístup k emocím. Ověříš si, že zranitelnost je pro muže přínosem. Budeš se učit, jak získat od emocí odstup.

Tělo

Tělo je tvůj spojenec, začni ho poslouchat, co ti říká. Tělo tě dopraví tam, kam potřebuješ, pokud mu dáš patřičnou péči.

Co nedostaneš...

Zkratky

Vzdušné zámky

Halabala tlachy

Stále doufáš, že to jde vymyslet. Najít nějaký hmat, fígl nebo zkratku, která tě přenese přes bouři vlastního života. Chceš řešení, pilulku nebo návod. x Zkratky nejsou. Jsou východiska

Nebudu nic malovat na růžovo. Nejprve je potřeba se podívat, kde jsi teď. A Já ti pomohu najít reálné kroky ke změně tak, abys pouze nenahradil jednu iluzi druhou.

Beru to vážně. Je to poctivá práce, která chce celého chlapa. Podpořím tě, abys ustál sám sebe a zvolil dobré tempo směrem ke změně.

Jdeme přímo a na dřeň, žádné okecávání. Nabízíme poctivou práci a pohled do nitra. Jsme sehraní parťáci, tuhle práci milujeme a hoříme pro ní…

Na začátku každé Tvojí změny
je rozhodnutí. Řekni tomu ANO!

Žij Své Mužství, 4.–7. června 2020
Vede: Vladimír Münz a Libor Doležal. Počet míst je omezen.
Přednost bude mít ten, kdo pošle platbu a přihlášku.

Pošli přihlášku a je to. Pokud máš nejasnosti či dotaz, tak napiš o co jde. Odpověď ti přijde do 48 hodin (mimo víkendu a svátků)

Telefon: +420 775 268 764