S kým máš tu čest...

Kdo jsem?

Jsem průvodce na mužské cestě za sebepoznáním Vladimír MÜNZ (1970)
„Jsem muž, který ctí stručnost a praktičnost. Kráčím jasně a přímo. Jsem zaměřený na výsledek. Svou práci miluji a hořím pro ni.“

Nabízím mužsky jasný a přímý postoj. Umím nacházet srozumitelné pojmenování orientaci v tématu. Jsem pozorný posluchač. Preferuji hledání dlouhodobého východiska před krátkodobou úlevou. Nechci vést, nabízím a nechávám svobodu rozhodnutí u klienta. 

„Nabízím vědomí a vzájemný respekt. Zasévám semínko inspirace, jsem trpělivý a připravený čekat. Při zakolísání Tě podpořím, ale nebudu pracovat za Tebe.“

Vladimír Münz

Konzultant, průvodce změnou a městský šaman nejen ve firemním světě

Profesně vycházím ze zkušenosti manažera nakladatelství Pragma a časopisu Regena, promotéra, vztahového konzultanta v seznamovací agentuře Náhoda. Aktuálně se věnuji mimo mužským výcvikům a seminářům,  hlavně  konzultacím pro individuální klienty v zásadních životních situacích a zlomech. Specializuji se na mužský seberozvoj. Spolu s Mišou Kovaříkovou nabízíme párová sezení. Vytvořil jsem a vedu výcvik Žij své mužství. Jsem lektor a poradce v Mobbing Free Institut z. ú. 

Kvalifikace:

* 4letý trénink Mužská síla (Thomas Greiner, SRN)
* roční výcvik v Rebalancingu v Humaniversity (Satyarthi Peloquin, USA)
* 6letá praxe s klienty Seznamky Náhoda
* lektor a poradce v Mobbing Free Institut z. ú.

Jsem podruhé šťastně ženat a hrdým otcem 6 dětí. Mimo to jsem vášnivý řezbář, kolážista a fotograf.

Mými motty jsou: „Probouzím v lidech chuť žít a objevit svou vizi.“ „Pomáhám lidem obnovovat vztahy, díky obnovení vztahu sama k sobě." Více o mně zde

Vladimír dává slovu totálnost úplně nový rozměr. Tímto nasazení a tah branku může být vnímán jako přehnaný, silový, ale přináší obraty a posuny pro klienta. Baví mě jeho vhledy. Díky názorovým rozdílnostem v pohledu na proces získává naše spolupráce punc komplexnosti.
Libor Doležal

Rámec mojí práce

 „Dokud svou situaci jasně nepojmenuješ, nemůžeš ji dobře měnit.“

Neustále se držím v sekvenci 3xP. Jdu od porozumění přes prožitek k proměně a praxi.
* Miluji jednoduchost, oddanost a udržitelnost.
* Vždy hlídám bezpečí procesu. Jde mi o dobrou integraci spolu s praxí.
* Účast na semináři má vždy přinést konkrétní kroky.
* Před každým seminářem posílám přípravu.
* Přistupuji ke klientům přímočaře a upřímně.
Miluji filmy, humor a metafory. Jinými slovy, použiji „cokoliv“, co bude v dané situace třeba.

Terapie vs. osobní rozvoj:

1. Věřím, že skupinová práce má výhody vůči té individuální v konkrétních aspektech. Více nalezneš v rozhovoru o inventuře, kde jsme o tom podrobněji mluvili.

2. Současně vnímám určitou izolovanost a osamocenost mužů ve společnosti i v rodině. Muži dnes těžko hledají prostor pro důležitá tématech. Nepotřebují hned psychoterapeuta, ale podporu a vedení dalších / starších mužů.

3. Moje práce má některé znaky a témata podobně jako psychoterapie. Je to zejména obracení pozornosti do dětství a k původní rodině. Právě tam nejčastěji leží příčiny aktuálního stavu.
"Potřebuješ vědět nejen kdo jsi, ale také odkud jdeš. Teprve pak lze dobře hledat  a určit směr, žít vědomě a aktivně tvořit budoucnost..."

Na závěr pár slov o mém učiteli

Thomas GREINER (1958) vyrůstal podle svých slov v normální německé rodině. Problém byl ale v tom, že nemohl být hrdý na svého otce, který mu připadal příliš vzdálený a uzavřený. V rodinných rozepřích měl ve zvyku stavět se proti otci na matčinu stranu. To, že něco nebylo v pořádku, si ale uvědomil až mnohem později. Prošel mnoha terapiemi, ale žádná se nezaměřovala přímo na to, jak se stát mužem, jak se vyrovnat se svým mužstvím. „Situace se změnila až tehdy, když jsem se sám stal otcem; měl jsem syna, ale přitom jsem nevěděl, jak ho vést k dobrému a silnému mužství – a to byl začátek toho, že jsem začal pracovat na sobě a přímo s tímhle tématem.“ Po mnoha letech, kdy se zabýval psychoterapeutickými problémy a poté, co deset let pracoval s lidmi na velmi hluboké úrovni, začínal znova a naučil se mnoho nových a užitečných věcí. Toto poznání a práce mu změnily celý život, také vztahy i jeho práci v tělesné terapii. Brzy zjistil, že mužská práce je teprve v počátcích a že je potřeba vytvořit dobré a nové mužské skupiny, které by si poradily s otázkou „Kdo je ,ksakru´ muž?“.

Svolávám muže, tluču na zvon svého horoucího srdce. Opřen o vlastní mocný rod.
Vladimír Münz