S kým máte tu čest...

Kdo jsme?

Dvojice průvodců na mužské cestě za sebepoznáním Vladimír MÜNZ (1970) & Libor DOLEŽAL (1975).

„Jsme muži, kteří ctí stručnost a praktičnost. Kráčíme jasně a přímo. Jsme sehraní parťáci, zaměření na výsledek. Svou práci milujeme a hoříme pro ni.“

„Nabízíme vědomí a vzájemný respekt. Zaséváme semínko inspirace, jsme trpěliví a připravení čekat. Při zakolísání Tě podpoříme, ale nebudeme pracovat za Tebe.“

Vladimír Münz

Libor Doležal

Konzultant, průvodce změnou a městský šaman nejen ve firemním světě

Profesně vycházím ze zkušenosti manažera nakladatelství Pragma a časopisu Regena, promotéra, vztahového konzultanta v seznamovací agentuře Náhoda. Aktuálně se věnuji mimo mužským výcvikům a seminářům,  hlavně  konzultacím pro individuální klienty v zásadních životních situacích a zlomech. Specializuji se na mužský seberozvoj. Vytvořil jsem  a vedu výcvik Žij své mužství. Jsem lektor a poradce v Mobbing Free Institut z. ú. 

Kvalifikace:

* 4letý trénink Mužská síla (Thomas Greiner, SRN)
* roční výcvik v Rebalancingu v Humaniversity (Satyarthi Peloquin, USA)
* 6letá praxe s klienty Seznamky Náhoda
* lektor a poradce v Mobbing Free Institut z. ú.

Mými motty jsou: „Probouzím v lidech chuť žít a objevit svou vizi.“ „Pomáhám lidem obnovovat vztahy, díky obnovení vztahu sama k sobě." Více o mně zde

Průvodce 5-ti proměnami, shiatsu masér a lektor

Základem mé práce je práce s tělem v rámci shiatsu masáží, Tradiční čínské medicíny (TČM), psychosomatiky, meditací, vědomí těla... Zjistil jsem, že nejmocnějším nástrojem léčení je přijetí. To mě provází při práci s tělem, myslí či emocemi. Cítím se jako "sochař", odstraňující nadbytečné (přesvědčení, představy, iluze, pocity křivdy...), aby se krása a jedinečnost člověka mohla projevit. A někdy jako "detektiv", který pozoruje, naslouchá a ptá se. Tato práce mě naplňuje pokorou, vděčností a úctou.

Kvalifikace:

* absolvent a asistent 3leté Darja Shiatsu School (DSS), leden 2004
* učitel DSS od 2007 do 2019
kranio-sakrální terapie (CST) I Nijesh 2007
* absolvent 2 letého výcviku „Mužská síla“ s Thomasem Greinerem

"Je toho hodně o čem by se dalo psát, ale dávám přednost osobním setkáním." Více o mně zde

Vladimír dává slovu totálnost úplně nový rozměr. Tímto nasazení a tah branku může být vnímán jako přehnaný, silový, ale přináší obraty a posuny pro klienta. Baví mě jeho vhledy. Díky názorovým rozdílnostem v pohledu na proces získává naše spolupráce punc komplexnosti.
Libor Doležal
Libor je výjimečný svou poctivostí a pokorou s jakou se vztahuje ke každé části procesu i jednotlivému klientu. Je hluboce oddaný své práci a vždy ctí závazek. Vnímám v tom hluboký soucit a lidskost. Pracovat s ním je jedna velká radost a hlavně i dost často zábava.
Vladimír Münz

Proč pracujeme spolu

Lektorskou dvojici tvoříme už 10 let. Za tu dobu jsme mimo nespočtu seminářů, zrealizovali 4x mužské sebepoznávací výcviky Žij své mužství. Největší přidanou hodnotou naší spolupráce je komplexnost a neustálá snaha o hledání nových cest k naplnění klientových potřeb. Pole našich přístupů zahrnuje tělo a psychosomatiku, meditaci a sebereflexi, analýzu a hledání praktických kroků. Držíme se postoje, že „Dokud svou situaci jasně nepojmenuješ, nemůžeš ji dobře měnit.“

Neustále se držíme rámce 3xP. Jdeme od porozumění přes prožitek k praxi.
* Jsme oba milovníci jednoduchosti, oddanost a udržitelnost.
* Vždy hlídáme bezpečí procesu. Jde nám o dobrou integraci spolu s praxí.
* Účast na semináři má vždy přinést konkrétní kroky.
* Před každým seminářem posíláme přípravu.
* Přistupujeme ke klientům přímočaře a upřímně.
Milujeme filmy, humor a metafory. Jinými slovy, použijeme „cokoliv“, co bude v dané situace třeba.

Terapie vs. osobní rozvoj:

1. Věříme, že skupinová práce má výhody vůči té individuální v konkrétních aspektech. Více naleznete v rozhovoru o inventuře, kde jsme o tom podrobněji mluvili.

2. Současně vnímáme určitou izolovanost a osamocenost mužů ve společnosti i v rodině. Muži dnes těžko hledají prostor pro důležitá tématech. Nepotřebují hned psychoterapeuta, ale podporu a vedení dalších / starších mužů.

3. Naše práce má některé znaky a témata podobně jako psychoterapie. Je to zejména obracení pozornosti do dětství a k původní rodině. Právě tam nejčastěji leží příčiny aktuálního stavu. "Potřebuji vědět nejen kdo jsem, ale také odkud jdu. Teprve pak lez dobře hledat směr, žít vědomě a aktivně tvořit budoucnost..."

Na závěr pár slov o našem společném učiteli

Thomas GREINER (1958) vyrůstal podle svých slov v normální německé rodině. Problém byl ale v tom, že nemohl být hrdý na svého otce, který mu připadal příliš vzdálený a uzavřený. V rodinných rozepřích měl ve zvyku stavět se proti otci na matčinu stranu. To, že něco nebylo v pořádku, si ale uvědomil až mnohem později. Prošel mnoha terapiemi, ale žádná se nezaměřovala přímo na to, jak se stát mužem, jak se vyrovnat se svým mužstvím. „Situace se změnila až tehdy, když jsem se sám stal otcem; měl jsem syna, ale přitom jsem nevěděl, jak ho vést k dobrému a silnému mužství – a to byl začátek toho, že jsem začal pracovat na sobě a přímo s tímhle tématem.“ Po mnoha letech, kdy se zabýval psychoterapeutickými problémy a poté, co deset let pracoval s lidmi na velmi hluboké úrovni, začínal znova a naučil se mnoho nových a užitečných věcí. Toto poznání a práce mu změnily celý život, také vztahy i jeho práci v tělesné terapii. Brzy zjistil, že mužská práce je teprve v počátcích a že je potřeba vytvořit dobré a nové mužské skupiny, které by si poradily s otázkou „Kdo je ,ksakru´ muž?“.

Svolávám muže, tluču na zvon svého horoucího srdce. Opřen o vlastní mocný rod.
Vladimír Münz
Když to nenajdeš tam, kde právě jsi, kde to chceš hledat?
Libor Doležal